De op 20 en 21 september 2013 gehouden kledingbeurs van de Soroptimistclub Hoeksche Waard / IJsselmonde was weer een groot succes! De opbrengst is € 7460,00.  Deze opbrengst wordt verdeeld onder vijf goede doelen.

Vrijdagmorgen stond er al een flinke rij dames te wachten om te kiezen uit de mooie kleding. Het zorgde voor vrolijke gezichten en volop gezelligheid. Ook enkele meegekomen heren maakte gezellig een praatje met elkaar. En zo is deze tweedehands kledingbeurs zo langzamerhand een mooie traditie geworden in Oud-Beijerland.  Zeker ook, omdat de opbrengst zo goed besteed wordt.

Één van de goede doelen is het Hospice in Zuid-Beijerland. Deze organisatie biedt een geborgen plek aan mensen die nog maar korte tijd te leven hebben. 

Het tweede goede doel is koeien en onderwijs voor vrouwen in Uganda. Dit is een kleinschalig project, met een betrokken familie die al vele jaren alles belangeloos regelt, met hulp van paters ter plaatse.

Dan is er ook het project Kerakarchar in de Noordoostelijke staten van India, Jarkhad en Chatisghar.  We ondersteunen hier het ‘naaimachine-project’. Vrouwen worden opgeleid in een naaiatelier en aan het einde van hun opleiding kunnen zij hun naaimachine overnemen zodat ze in hun eigen levensonderhoud kunnen voorzien.

Het vierde goede doel is de Stichting Zon. Deze stichting biedt ondersteuning aan ouders/hulpverleners van kinderen die bijzondere aandacht vragen door bijvoorbeeld ADHD, autisme, depressie of angst. 

Tenslotte helpen we met de opbrengst van de kledingbeurs het UWWF. Deze stichting biedt directe hulp aan gezinnen in de sloppenwijken in Kenia. De Soroptimistclub ondersteunt het  onderdeel dat zich richt op vrouwen en kinderen.