Onderzoek gevolgen coronacrisis voor verenigingen

12 juni 2020 door de redactie
Onderzoek gevolgen coronacrisis voor verenigingen

Na eerder de gevolgen van de coronacrisis voor ondernemers te hebben onderzocht, vraagt gemeente Hoeksche Waard nu ook haar verenigingen en stichtingen zonder winstoogmerk om een vragenlijst in te vullen.

De maatregelen van de Rijksoverheid om de verspreiding van het virus in te dammen, grijpen diep in op het verenigingsleven in Nederland en dus ook in de Hoeksche Waard. Inmiddels kunnen veel verenigingen en stichtingen al een deel van hun activiteiten opstarten. Maar daarnaast gelden nog steeds beperkingen. De gemeente wil graag inzicht krijgen in de situatie om te zien hoe en waarmee ze deze organisaties verder kan ondersteunen.

De gemeente houdt een online enquête

Vragen die onder andere gesteld worden zijn: Welke verenigingen en stichtingen zonder winstoogmerk zijn in de problemen of verwachten in de problemen te komen? Wat hebben zij nodig? Maar ook: zijn ze voldoende op de hoogte van de lokale en landelijke steunmaatregelen? De resultaten van deze meting dienen als input om te kijken waarmee de gemeente hen eventueel kan ondersteunen op de korte en langere termijn.

De gemeente trof al eerder maatregelen om te helpen

Op de site van de gemeente is veel actuele informatie te vinden over de coronacrisis die belangrijk is voor deze verenigingen en stichtingen. Denk hierbij aan een uitleg van de versoepelingen van de maatregelen per culturele deelsector (zang, dans, theater, muziek, musea enzovoort). Maar ook informatie over lokale en landelijke regelingen. Gemeentelijke heffingen en onroerendezaakbelasting zijn bijvoorbeeld voor verenigingen uitgesteld. Bovendien staan de verenigingsondersteuners van Hoeksche Waard Actief en de gemeente klaar om verenigingen te helpen.

Hoe staan onze verenigingen ervoor?

Wethouders Harry van Waveren (Cultuur) en Paul Boogaard (Sport) zijn benieuwd. “De Hoeksche Waard kent een rijk verenigingsleven. Het wordt vaak gezegd, maar deze verenigingen en stichtingen met al hun vrijwilligers zijn echt het cement van onze samenleving.

Wij willen vooral praktische ondersteuning bieden tijdens deze crisis. Daarbij vullen we de landelijke hulp aan waar dat kan. Maar misschien kunnen we hen nog op andere manieren helpen. Daarom vragen wij deze organisaties om de vragenlijst in te vullen. Zo kunnen wij de gevolgen van de coronacrisis voor onze gemeente in kaart brengen.”

Enquête

De korte enquête staat op www.gemeentehw.nl/corona-enquete-verenigingen

De anonieme vragenlijst staat tot maandag 22 juni 2020 online op de gemeentelijke website. Een samenvatting van de resultaten wordt begin juli bekendgemaakt.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.