Een roerige tijd, die alle bestaande verhoudingen verstoorde. Ook in ’s-Gravendeel lieten de patriottenopstand en de Franse tijd diepe sporen na. Aan de hand van veel beeldmateriaal wordt duidelijk wat de gevolgen waren voor de bevolking van ’s-Gravendeel.
Een kwart eeuw lang onrust en bezetting. De Franse tijd heeft door heel Europa diepe sporen getrokken. Ook in ’s-Gravendeel kwam de gewone bevolking in aanraking met revolutie en opstand.
Will van Velsen doorzocht meters archiefmateriaal en vond genoeg stof voor deze boeiende lezing. Zij schetst een levendig beeld van deze inspirerende tijd.
Will van Velsen is erelid van de Historische Vereniging 's-Gravendeel. Zij belicht de Franse tijd, zoals het in het dorp was. Verhalen en namen van echte Seuters passeren de revue.
Haar presentatie wordt aangevuld door Geertje Wiersma, werkzaam bij de Bibliotheek Hoeksche Waard. Zij plaatst de lokale geschiedenis in het bredere kader van de Franse Revolutie en Napoleon.
Toegang 2,50 voor leden van de bibliotheek en de historische vereniging. Niet-leden betalen 5,00 | vooraf aanmelden noodzakelijk | via www.debhw.nl of in de bibliotheek
23 januari | 19.30 uur tot 21.30 uur | bibliotheek 's-Gravendeel | Smidsweg 42 | 3295BV 's-Gravendeel | 078 6733511